Pohlazení pro tělo i duši. Užijte si výhody domácí sauny i vy!

//

Představte si, jaké by to bylo, přijít domů vyčerpaní z práce a na chvíli moct na vše zapomenout a dopřát svému tělu i duši relax v domácí sauně? Nemuset se přepravovat přes půl města do wellness (která jsou stejně nyní kvůli koronavirovým opatřením zavřená), nesdílet prostor s cizími lidmi a dopřát si oddych v teple sauny v klidu, pohodlí a naprostém soukromí.

Pokud i vy uvažujete o domácí sauně, vzhledem k jejím skvělým účinkům na lidské tělo i psychiku vám ji můžeme jen doporučit. Saunování posiluje imunitu, pomáhá tvorbě bílých krvinek, které v těle bojují s infekcemi a viry, uvolňuje namožené svaly, pomáhá od chronických bolestí, zlepšuje prokrvení těla a vyplavuje toxiny z pokožky.

Domů si můžete pořídit finskou saunu nebo infrasaunu. Tu finskou zajisté znáte ze saunových světů a wellness center, možná jste o ní slyšeli i jako o „suché sauně“. Finská sauna je vyložená dřevem, teplota v ní bývá okolo 60 °C – 90 °C, může se ale vytopit i na 120 °C. Ve finské sauně bývá nízká vlhkost. Domácí finskou saunu vyhřívají elektrická kamna.

Finskou saunu, kterou si pořídíte do domu nebo do bytu, vám rádi sestavíme, lidé ji však i často zvládnou sestavit svépomoci.  Realizujeme finské sauny venkovní i vnitřní.

Venkovní sauny neboli saunové domky vám vystavíme na vaší zahraně nebo dvoře. Finské sauny určené pro použití venku mají výbornou izolaci, vydrží skutečně mnoho. O vlhkost vzduchu uvnitř finské sauny se pak stará buď automatický systém, nebo lávové kameny, které poléváte vodou. Finskou saunu můžete umístit i na balkon i na terasu a užít si tak při saunování uklidňující výhled na západ slunce nebo večerní krajinu.

A pokud chcete mít domácí finskou saunu v interiéru, nejlepším místem je koupelna, umístit se však dá i do pokoje. U nás realizujeme finské sauny i atypického tvaru, například pokud zvolíte umístění sauny pod schody a podobně.

Infrasauna do ložnice i obýváku

Infračervené záření neohřívá vzduch, ale přímo vaše tělo. Infrasauny se tedy nemusí roztápět, ale jsou připravené okamžitě. Teplota v infrasauně bývá nižší než v té finské, tělo se ale potí až 3x více. Účinky infrasauny na lidské tělo bývají podobné, mnoho milovníků saunování však nedá dopustit na finskou klasiku. Účinky finské sauny jsou navíc léty prověřené, zkušenosti se saunováním pomocí infračerveného záření zatím tolik není.

Infrasauny do bytu nebo domu jsou prostorově úspornější než finské sauny. Výhodou je, že infrasauna na rozdíl od finské nepotřebuje přisávací a odvětrávací otvory, neprodukuje vlhký vzduch, a tak si ji můžete nechat umístit třeba do obýváku. Pro svůj provoz potřebuje jediné – elektřinu. Pro infrasaunu je ideální dlažba, ale zvládne i plovoucí podlahu. I infrasauny se vyrábějí ze dřeva, doma si tak můžete dopřát odpočinek s vůní cedru nebo kanadského dřeva hemlock

Kombinace infračerveného záření a finské sauny

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, jestli zvolit pro domácí použití finskou saunu nebo jít do infrasauny, možná vás potěšíme tímto kompromisem – děláme kombinované sauny. Způsob saunování si tedy zvolíte – máte náladu na relax u lávových kamenů nebo si chcete dopřát rychlé prohřátí těla infračerveným světlem?

Nabízíme nezávazné konzultace i poradenství.

Bohuslav Gallistl
Stradov 37
382 41 Stradov Omlenice

Sauny na míru
Infrasauny
Domácí sauny